27.11.2013

ANA ARI SATIŞI


2019 Yılı,  damızlık arı,Siparişleri alınmaya başlanıldı.


DAMIZLIK ANA ARIDA SEÇENEKLERİMİZ…


2019 Yılı üretim, kafesli damızlık alacaklar için fiyatımız 600 liradır.(Mayıs ayı içinde teslim)
2019 Yılı erken üretiminde damızlık yaklaşık bir çıta arısıy ile birlikte verilir(mayıs içinde)
2019  Yılı içinde,2 çıtalık arısıyla damızlık arı fiyatımız 800 liradır. Arılı damızlıkları alan arıcılar kendisi gelip teslim almalılar. Kargolar ve otobüsler artık canlı taşımıyor.

Damızlık arıyı arısı ile aldığınız andan itibaren F1ana arı üretimine başlaya bilirsiniz. Ana arı kabul ettirme derdiniz olmayacak. Ana arı kestirme derdiniz

KIŞLAYAN DAMIZLIK
Bir sezon öncesi tohumlanıp, kışlayan damızlıklarımız, erken ilk baharda şubat mart nisan teslimi 1200 liradır.
Bir yıl önce tohumlanan, kışa girip kıştan bahara çıkan damızlık arının fiyatı 1200 liradır. Kışlayan damızlık arı almak isteyenler, yeni üretim gibi mayıs ayı sonunu beklemezler, Şubat baharda istedikleri tarihte, damızlıklarını ruşeti ile alıp gideceklerdir. Damızlığı aldıkları günden itibaren f1 ana arı üretmeye başlayabilirler. Kışlayan damızlık sayımız sınırlıdır.

Ana arı F1 adet fiyatımız 80 liradır. F1 üretimi kısıtlı olacaktır, ağırlığı damızlık üretimine vereceğiz.Tek ana arı satışımız yoktur.
Şipariş verilen tarihe göre ilk tur için sıra yapılır, siz ben sıraya girmek istemiyorum haziran temmuz ayında istiyorum derseniz o tarihler boş olduğu için istediğiniz tarihte teslim edilir.

Üreteceğimiz F1 ana arılar, arılıkta üretilen damızlık erkekler sayesinde doğal saf olma ihtimali yüksek ana arılar olacaktır.

Üretmiş olduğumuz ana arılar benim kullandığım Emmi, Yasmin, Avusturya, Sloven 03 ve Kırşahin damızlıkların çaprazlaması ile üretilen videolarını izlediğiniz, sakin, yavru durumu hızlı, bal verimi yüksek, Ali Türk arısı oluyor…

Not: Teslimde yolda ölen ana arılar bizim sorumluluğumuzdadır.

Bu güne kadar, yolda ölen ana arıları telafi ettik. Bu sayısı çok az…
Tel. 0541 672 62 26
ayrıca aribakani@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.
Ana arı siparişleriniz ödeme yapıldığında listeye alınır.

Tel. 0541 672 62 26

21 yorum:

Mustafa Doğan dedi ki...

Harika olmuş...
inşallah fuarlarda
ALİ TÜRK standını da göreceğimiz
günler gelecektir
ALİ TÜRK
bir markadır...
"Rabbim seni literatüre eklemiş..."
;)

ALİ TÜRK dedi ki...

:=)) Teşekürler Mustafa....
Ne diyem, bakalım Mevla neyler, neylerse güzel eyler...

Sağlıcakla kal....

UĞUR GÖK dedi ki...

S.A.Ali abi kararınız yerinde çok isabetli olmuş.Sizin blogları takip edenlerin sadece bir kısmı soruyor .Peki bu anaarıları nereden alacağız ?diyerek.
Arıya hevesli herkes sizin siteleri geziyor.O zaman ana sayfada da ilanınız olsun abi.Anaarı satılır.Sipariş alınır diyerek.Hayırlı olsun şimdiden.

ALİ TÜRK dedi ki...

A.s Uğur hocam biz ne yaparsak yapalım arıcıların ihtiyacına cevap veremeyiz. Bir önceki sene ana arı alanlar ertesi sene katlamalı ana arı istiyor.
İlk defa ana satıyoruz diye ilan ettik, dediğin doğru bu yayını yan tarafa almak lazım yada ana arı bloguna koyup en üstte durdurmalıyız...

Sağlıcakla kal.

Mehmet KILIÇ dedi ki...

İzmir Kınık İlçesindeyim.Bende sizden ana arı isteğinde bulundum.Biraz gecikeceğini sitenizde de yazmışsınız.Olsun,hiç göndermezseniz de canınız sağolsun.Ali abi sizin gibi insan az bulunur.Her zaman sizin yazdıklarınızı okuyorum ve izliyorum.Arıcıyım deyip de nedense bilgi saklayanlarda var.Allah sizden razı olsun.Çalışmalarınızı canı gönülden destekliyorum.İyi çalışmalar.Rahat uyuyun güneş balçıkla sıvanmaz.Mehmet KILIÇ

Ali Türk dedi ki...

Mehmet bey bu yıl bayağı bunalmıştık. Hiç ummadığımız kişiler bize acayip kolaylıklar gösterdi.Adam parasını aylar öncesinden ödemiş ana arı teslimatı gecikmiş, önemli değil siz yeterki sağ olun diyen çok kişi ile karşılaştık. Bu benim adıma hem sevindirici hemde üzücü oldu. İyiki böyle tanımadığımız dostlarımız varmış, kötü tarafı ise böyle kişilerin işini aksattığım için üzgünüm. Sonuçta işleri yoluna koyduk ve biz Allah ömür verdiği sürece yolumuza devam edeceğiz.Zorda kaldığımızda bizleri idare edenleri asla unutmayacağım.

Sağlıcakla kalın.

muhteşem turunç dedi ki...

Arkadaşlar bırakın maıl atmayı telefon etmeyi. Direk arılığına gidin ve adamı bulun ver şu kadar deyın yuzu tutmaz verir:)) işte bu kadar. Bırakın yaz tahtaya al haftaya işlerini:))

Ali Türk dedi ki...

Muhteşem abi, beni bulmaları konusunda kılavuzluk yapsaydın bari...

Ben boşuna demiyorum, Alla ne virirse, her şiyin hayırlısını virsin diye...


Sağlıcakla kal...

gökhan baytoz dedi ki...

Sayin ali abi biz uc arkadas devlet memuruyuz .senin sayende ariyi, ariciligi, dogayi sevdik. 6 kovanla basladik şimdi 30 kovanimiz var. Senden ogrendik videolarini izledik, yazilarini okuduk. Yanlis anlama ariciyiz demiyorum. Ama ariyi, ariciligi senin sayende sevdik. Bu yüzden sana cok tesekkur ediyorum. Allah yar ve yardımcın olsun. Hic gorusmedik ama cok hakkin var bizde hakkini helal et ali abi

Eyüp ÇAKIR dedi ki...

Selamün aleyküm.
Ali abi 2015 yılı inşallah hayırlı olur.Bu zamana kadar gönderdiğiniz analarda kargoda ölen yok şükür.İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

Ali Türk dedi ki...

Aleyküm selam Eyüp.

İnşallah 2015 hayırlı olur.
Evet sana kaç yıldır ana arı yolluyorum, sorun çıkmadı. Bu güne kadar tek tük kargoda ölümler olmuştur ve bu bize ait.Yılık 10 tane bile ölüm olmuyor sonuçta.

Sağlıcakla kal.

İbrahim dedi ki...

Abi iyiki varsın.Paylaşımların sayesinde gerçek arıcılığı öğrendik.İnterneti açar açmaz bakalım Ali abi arıcılığa bugün ne katmış diye sayfalarına göz gezdiriyorum.Allah senden razı olsun.Senden 2 ana da ben alıp onlardan ana üreteceğim.İnşallah hayırlısı olur.

Unknown dedi ki...

Ali abi ben artvin borckada bir ariciyim adım murat 2003 yılından sonra arıcılık yapıyorum ama arı üretimi kendimiz yapıyoruz bu yıl hedef koydum kendime Sünni dölleme yapmak için ama bir türlü bununla ilgili pratik bilgiye ulaşamadım suni dölleme ile ilgili pratik uygulama yapabilmek için yardiminizi istiyorum

Ali Türk dedi ki...

İbrahim öğrenmek isteyen öğrenir, isteği olmayanlara paylaşımların faydası olmaz iş sizde bitiyor.
Allah gönlünüze göre versin.

Murat bey benim işim suni dölleme pratikleri vermek değildir. Bu ülkede bir sürü hoca var, bu konuda eğitim verenler ve alanlar var ama ortada bir fiyasko var.
Biz bu işlere girmeden ana arı suni dölleme diye bir şey hiç gündeme gelmemiş, en azından arıcı bende yapacağım diyebiliyor. Biz hiç bilmediğimiz halde alet yapıp işe direk daldık bir kaç senemiz gitti ama geldiğimiz nokta ortada.

Sağlıcakla kalın.

Durmuş Ali İMDAT dedi ki...

Ali abi ben Durmuş Ali İMDAT Mersin Mut ta Kendi çapında arıcılık yapan bir kamu görevlisiyim. Sizlerin yazılarınızdan ve yayınlarınızdan çok şeyler öğrendim. Bunun için sizlere teşekkür ederim.bu yıl ilk defa larva transferi yaptım. Ama sizden Mayıs ayı sonunda bir adet saf damızlık karniyol ana arı istiyorum şimdiden teşekkürler.

Ali Türk dedi ki...

Durmuş Ali bey bizde teşekür ederiz, her şey gönlünüzce olsun.
Sağlıckla kalın.

soul anka dedi ki...

Merhaba Ali Bey,
F1 anaları neden tek olarak satmıyorsunuz ? minumum kaç adet almak gerekli ? ilk teslim tarihi ne olur ? bölmeleri ona göre yapmak gerekir diye düşünüyorum. Başarılarınızın devamını dilerim, saygılarımla

Ali Türk dedi ki...

Tek f1 satmamızın nedeni işe yeni başlayanların sorunları ve her şeyi sorun etmeleleri. Bir ana arı alanlar sizi defalarca rahatsız ediyor. Arıcı 20 ana arı alır ve sizin dediğiniz tarihi bekler, bir ana arı alan deli gibi ikide bir sorar başımıza çok geldi bizim ana ne oldu, bu gibi durumlardan bıkarsınız. Bu gibi durumlarda hemen para iadesi yapıp kurtulmak en iyisidir.
Arıcı, ana arıcı arını böl demedikten sonra arısını bölmez.

Unknown dedi ki...

Ali abi Allah yolunu açık etsin memleketin sizin gibi insanlara ve arıcılara ihtiyacı var bende yeni arıcıyım sizi takip ediyorum ve öğrenecek çok şey var.Allah a emanet ol selam ve saygılar.

Ali Türk dedi ki...

Sizlerinde yolu açık olsun bizlerde öğrenmeye devam ediyoruz...

Unknown dedi ki...

Abi şaka maka biyana senin gibi bilgi paylaşan bir abi gürmedim saygılar abim