25.07.2009

BURDA KALSAN OLMAZMIYDI?

Bu haber üzülerek yaptıgım haberleden birisi, haberde denemez bir arkadaşımın uzaklara gitmesi. Tam bir arı sevdalısı ve tam bir kara gün dostuydu. Dost adı üstünde. Bu bölgede görev devralacagı sırada başka bir yere atandı. Duyunca çok üzüldüm ama yapacak bir şey yoktu. Kendisiyle görüştüğümde bayagı bir sevinçliydi, abi kısmette buda varmış bizim için iyi oldu dedi. Düşünüyorum burası dünya ve eninde sonunda insan sevdiklerinden ayrılıyor. Önemli olan sevgilerin başka yerlerdede devam etmesi.
Bu arkadaşımızla alakalı bir çok resim var elimde. Bu resimler ise geçen sene 20 haziran 2008 de Şile Kızılcaköyde çekildi.
Muhteşem abi ben ve Oktay o gün birlikteydik.
Yolun açık olsun, yeni görevinde başarılar dilerim. Belki bir gün yeni yerindede inşallah ziyaret ederim belli mi olur.
Gittigin yerdede Ali'ler Saim'ler bulursun merak etme.
Bu habersiz, haberi yaparken aşagıdaki parçayı defalarca dinledim. Parçayla senin bana yaptıkların ters istikamettede olsa ayrılıkla alakalı ya, Burda kalsan olmaymıydı????OLMAZMIYDI

Gözlerimdeki yaşları, görüp gitsen olmazmıydı?
Azıp giden yaralarımı, sarıp gitsen olmazmıydı?
Azıp giden yaralarımı sarıp gitsen olmamıydı? vaaay.

Tüm mutluluk sende kalsın, dostlar bana selam salsın.
Hatırımı bir kez olsun sorup gitsen olmazmıydı?
Hatırımı bir kez olsun sorup gitsen olmazmıydı? Vaaay.

Nankör çıktın halime bak, ne dedinse dedim hay hay.
Mutluluktan bana da bir pay verip gitsen olmazmıydı?
Mutluluktan bana da bir pay verip gitsen olmazmıydı? vaaay.

6 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

Oktay beye yeni görev yerinde başarılı olması ve kolaylıklar dileklerimi iletiyorum.

SAİM AHMET GÜREL dedi ki...

Sevgili Ali Abi,
Oktay Bey'in gideceği yeni yerinde yeni Ali'ler ve Saim'ler bulacağı kesin ama bizim yeni Oktay bulamacağımızda kesin. Elimizden gelen birşey yok. Onun için yeni görev yerinde başarılar dilerim. Bu arada bize bir kapı daha açıldı. Bundan sonra senede bir iki kere bize izmir yolu gözüktü bu sayede.
Selamlar,

ALİ TÜRK dedi ki...

Sayim abi yazdıklarında haklısın, bizim Oktay aramamıza gerek yok zaten o var::))
Sadece biraz uzaklaşıyor, kaderin cilveleri, nasip buymuş demekki. Oktayı, Emin elelere teslim edecegiz. Aslında burdada bana göre uzaktaydı siz hafta sonları görüşüyordunuz ben ayda acak görüyordum. Şimdi ise o aylar biraz daha çogalacak::(((

İzmire dedigin gibi hep gitmek isterdim, bundan sonra bir sebebimiz var artık.

İlhami abi, Oktay zaten başarılı biri gittiği yere komutan olarak gidiyor, inşallah Albay oldugunda denetlemeye gidecegim::)))

TUNCAY ERDEM dedi ki...

Ali Abi,

Cok guzel ve bir okadarda acikli bir haber olmus. Onun istanbuldan ayrilacak olmasi en cok beni etkileyecek bir cok acidan. Ama gidecegi yerin cok guzel bir yer olmasi beni teselli ediyor. Artik bir ayagimiz Izmirde.Allah baska bir ayrilik vermesin.

ALİ TÜRK dedi ki...

Kaptanım gerçekten senin açından bakınca durum dahada hüzünlü.Allah yardımcın olsun. Dediğin gibi başka ayrılık olmasın gerisine insanlar alışıyor.

emin benli dedi ki...

EMİN ellerde merak etme sen.