8.12.2012

ARICI KALFA VE MİSAFİRLERİ KABUL ETTİM


 Hafta içi kalfam Dr.Muhteşem bey ve bazı arıcıları misafir ettim. Muhteşem bey mesaiyi bitmeden postu belediyeye attı, neskafesini yudumlarken Trakyalı Şenol ile sohbet ederken görülüyor... Mesai bitti aklı sıra bizi uyutacak, hadi iş yok mu filan, derdi ustalık belgesi.
 
Sen yeter ki iş iste işten çok ne var bizde. Nasıl çalışıyor, gönlüm elvermedi, dedim fazla kendini hırpalama, iş bitmez, daha bahara çok var filan deyince uyandı, yani en azından bahara kadar belge yok::))
Arıcı kalfa.
 Bu işe biraz bozuldu, morali düzelsin diye yemeğe çıktık.
Hışırın yerindeyiz.
 
 Biz hışır'a gireceğiz aa oda ne başka arıcılar var::)) Yav iyi ki geldiniz, filan deyip sohbete daldık, yemekler geldi. Nasılsa doktor kontrolündeyiz götürün.
 
Misafirlerin derdi mersinden gelen yiyeceklerin yerini soruyorlardı,zahmet buyurmayın ben size getirdim dedim. Birde bu kadar mı kaldı demezler mi, sizi kaç sefer çağırdım aman gelin bitiyor diye oralı olmadınız::))
En son künefeleri götürdük, sohbet çok güzeldi. Aslında hava musade etseydi, daha başka yerde kalabalık bir şey düşündük olmadı. Birde Zafer Anlayışlı abim, Gürol abiyle geleceklerdi, talihsizlik oldu ve trafik kazasında kolu kırılmış, geçmiş olsun dileklerimi buradan yeniliyorum. Bu toplantı adet yerini bulsun bir araya bir gelelim de sonrasını düşünelim gibi bir şey oldu.
 
 En son hışır dayıya hesap öderken ki bu halim, birçok kişi tarafından başka yerlere çekildi. Kimisi Hışır dayıya bürütüs demiş, kimisi o ne biçim adam Erol Taş gibi filan. Benim duruşum bile boyalı basında yanlış anlaşılmış, misafirlerimize izzet ikramda bulunurken bir kusurumuz olmasın diye iki büklüm olmuşuz bunu bile çarpıtanlar var... Allah her şeyin hayırlısını versin.

6 yorum:

MUHTEŞEM TURUNÇ dedi ki...

Sevgili ustam son resimde güzel çıkmışın:) her şeyi anlatan bir resim:) bırak misafirleri uğurladım numaralarını :( hışır abide hakkat Erol Taş gibi ba:)

ERZİNCANLI ARICI VECDİ dedi ki...

Ali bey ,baharlar bitmez,diploma için Muhteşem abi bir usta bulsun derim.Hışır dayı diyiyoruz ,kızmaya adı ne ise yaz öyle hitap edelim.Diploma töreni mahanası ile hışıra seni ortak edecekler.En iyi savunma karşı taaruzdur benden demesi.Saglıcakla kalın.

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Sayın Bakanım.

Künefe en sevdiğim tatlisin ama muhabbetin tadi yanında yaban kaldı.

Kısa ama dolu ve güzel bir aksamdi.

Baskın ifşa oldugundan , baskını ancak hisira yapabildik::))

Hele sen bir aydinciga bir sefer yapiver,sonrasını düşünürüz ::))

Misafirin getirdiği ve hane sahibine bıraktığı bereketin farkında olduğunu biliyor ve kesene bereket diyorum.

SLM ve Muhabbetle...

ALİ TÜRK dedi ki...

Muhteşem abi hışır nasıl karadenizli anlamadım, anında sattı beni be, birde enişteleri oluyorum::(((

Vecdi abi bizim ocaktan çıkan, başka ustadan diploma alamaz.Kalfayı pişirmeye devam ediyorum::))
Hışır dayının asıl adı, Hasan Hayati Yazıcıoğlu.
Bence de en iyi savunma saldırıdır::))

Slm Yusuf.
Künefeyi sevdiğini bilmiyordum. İfşa olmamış baskınlar bana aittir::))
Aydıcıkta işler yolunda, arılara şurup ve kekleri veriliyor, günlük rapor alıyorum, sefer yapmama gerek yok.
Allah hepinizden razı olsun, misafir berekettir.
Sağlıcakla kalın.

Zafer ANLAYIŞLI dedi ki...

selamlar,

Aaaahhh, o akşam aranızda olamak isterdim ama kısmet olmayınca olmuyor işte.
ama hesap öderkenki halini görünce gitmediğmiz iyimi oldu acaba diyede kendime sormadada edemedim.:)))))

ALİ TÜRK dedi ki...

Zafer abi bizde senin aramızda olmanı çok isterdik. Birde Gürol abiyle gelecektin ne sohbet olurdu. Hesap öderkenki halimde ne var, Allaha çok şükür, kime ne yedirirsen yanına o kalacak, gerisi boş, sen boş ver böylşe şeyleri düşünmeyi. İnşallah kısa süre sonra bir yerlede yeniden buluşuruz.
Sağlıcakla kal.